Często pojawiają się pytania o to, które rośliny są bezpieczne dla naszych domowych pupili. Co się stanie, gdy nasz kot lub pies zje trzykrotkę? Czy trzykrotka jest trująca dla kotów?

Trzykrotka i koty – czy jest trująca?

Jako miłośnik roślin i kotów, bardzo ważne jest dla mnie, aby wiedzieć, które z moich roślin pokojowych są potencjalnie toksyczne lub trujące.

Naturalnie, chciałem wiedzieć: czy trzykrotka jest trująca dla mojego pupila?

Niestety odpowiedź będzie brzmiała: TAK. Choć kochamy rośliny i koty to nie rekomendujemy posiadania trzykrotki w domu, w którym są koty. Roślina ta posiada soki w łodygach, które mogą zakłócić pracę przewodu pokarmowego Twojego kota. Warto zauważyć, że zazwyczaj nie ma toksycznej reakcji na spożycie liści. Ale nie ma też co ryzykować, skoro część rośliny jest zdecydowanie toksyczna. Nasz kot spędził kilka dni w gabinecie weterynarza po spożyciu trzykrotki.

Rozwiązanie na trujące kwiaty i zwierzęta

Pewnym rozwiązaniem może być wykorzystanie siatki, która uniemożliwi podgryzanie roślin przez zwierzęta. Nigdy nie ma jednak pewności, że zwierzę nie będzie na tyle sprytne, żeby dobrać się do rośliny.

Innym rozwiązaniem jest zakup roślin, które nie są niebezpieczne dla zwierzą np. paproci. Możesz je znaleźć na wirtualnym targu plantip.pl. Gdzie fani roślin sprzedają swoje okazy bez żadnej prowizji.